انجمن دندانپزشکی کودکان ایران

  • تاریخ : ۱۸ام آبان ۱۳۹۷

درمان خونریزی زیاد (منوراژی) قاعدگی در طب آیورودا

برخی از زنان ممکن است به طور طبیعی نسبت به دیگران جریان خون شدیدتری را در طول مدت عادت ماهیانه خود داشته باشند. منتهی، اگر شما خونریزی شدید دارید که نسبت به سیکل طبیعی و معمولی که دارید یک تغییر محسوب می شود و جریان خونی که خارج می شود دارای لخته های خون بزرگ است، مشورت کردن با یک متخصص زنان و زایمان بسیار ضروری است.

درمان خونریزی زیاد قاعدگی در طب آیورودا

درمان خونریزی زیاد قاعدگی در طب آیورودا

این مسئله می تواند یک مشکل نهفته ناشی از عدم تعادل هورمونی، پولیپ ها، توده های سفت و یا حتی سرطان باشد. برای درمان این مشکل می توان از سنت های قدیمی همچون طب آیورودا بهره برد. خاستگاه این طب هندوستان است و قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارد. اساس این طبابت بر مبنای درمان گیاهی است. درمان در طب آیورودا سه محور دارد که شامل سم زدایی، استفاده از داروهای گیاهی و یوگا (مدیتیشن)، است. حال راه های درمانی که در طب آیورودا برای خونریزی زیاد در قاعدگی توصیه شده است را، در زیر شرح خواهم داد.

درمان خونریزی زیاد قاعدگی در طب آیورودا

دمنوش تخم گشنیز

یک قاشق چای خوری تخم گشنیز را دریک فنجان آب بجوشانید تا آب آن به نصف کاهش یابد. سپس به آن شکر اضافه کنید تا خوشمزه شود و در حالی که هنوز گرم است ۲ یا ۳ بار در روز بخورید.

ادویه گل موز

ادویه گل موز را هر روز بخورید یا اینکه آن را همراه با ماست به عنوان یک سبزی خشک بخورید. گل موز ماده ای شبه پروژستونی دارد که به منظم کردن جریان خون در طول مدت قاعدگی کمک می کند.

 

همچنین بخوانید: گیاهان اثربخش در زمینه تنظیم قاعدگی

 

برگ گیاه خیار هندی

برگ های تازه گیاه خیار هندی را آسیاب کنید. یک قاشق چای خوری از پودر برگ گیاه خیار هندی را با آب گرم مخلوط کنید. اگر روزانه یک بار از این خمیر خورده شود، موثر است.

بادام

۲ یا ۳ عدد بادام را در آب از شب تا صبح خیس کنید. صبح روز بعد پوست آن ها را جدا کنید و بادام ها را آسیاب کنید سپس به پودر بادام ۲ یا ۳ پودر برگ خیار هندی (حدود یک قاشق چای خوری باشد) اضافه کنید تا به شکل خمیر در بیاید. در انتها کمی عسل برای داشتن طعم بهتر، اضافه کنید و روزانه آن را بخورید. پس از میل کردن آن، یک فنجان شیر گرم بنوشید.

عصاره انگور هندی

یک قاشق چای خوری عصاره انگور هندی را با شکر هر روز صبح ناشتا بخورید. پس از صرف آن بلافاصله یک لیوان آب گرم بنوشید.

عصاره برگ درخت ابریشم

درخت گل ابریشم به صورت وحشی در سرتاسر هندوستان می روید. یک درختچه تیغ دار است که روی زمین گسترس می یابد، گل هایی صورتی رنگ و کوچک دارد و برگ هایش وقتی که لمس می شوند، بسته می شوند. دو قاشق غذاخوری عصاره تازه این برگ ها را همراه با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید.خوردن این عصاره همراه با عسل سه بار در روز به مدت ۳ الی ۴ روز، خونریزی را متوقف می کند.

عصاره غده های مارچوبه

یک قاشق غذاخوری پر عصاره غده های خرد شده مارچوبه را به شکر اضافه کرده و سه بار در روز به مدت ۳ تا ۴ روز مصرف کنید.

 

عرق رازیانه

عرق رازیانه را با خواص افزایش و تصفیه کننده شیرمادر، معالجه تاخیر زمان قاعدگی، درمان کم خونی و ضعف اعصاب، هاضم، نیرودهنده، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه انجمن دندانپزشکی کودکان تهیه نمایید.

خرید عرق رازیانه