انجمن دندانپزشکی کودکان ایران

  • تاریخ : ۱۸ام دی ۱۳۹۷

درمان ورم کلیه با ۱۰ نسخه گیاهی به روش حکیم بوعلی سینا

ورم کلیه یا هیدرونفروز (Hydronephrosis) به حالتی گفته می شود که لگنچه و کالیس ها (سیستم های جمع کننده ادرار) بزرگتر از حد معمول باشند. این حالت اغلب در اثر انسداد مسیر ادراری (مثلا سنگ) ایجاد می شود. زمانی که کلیه ها آسیب ببینند و عملکرد درستی نداشته باشند، باعث مشکلات جدی شده و حتی می تواند به نارسایی کلیه منجر شود. امروزه با پیشرفت علم، راه های درمان زیادی برای ورم کلیه وجود دارد اما، از دیرباز درمان های سنتی زیادی به کار گرفته می شده است. یکی از معتبرترین این درمان ها، نسخه های گیاهی پزشک پزشک، حکیم بوعلی سینا است. در این مقاله، درمان ورم کلیه با ۱۰ نسخه گیاهی به روش حکیم بوعلی سینا را شرح خواهم داد.

 

درمان ورم کلیه با 10 نسخه گیاهی به روش حکیم بوعلی سینا

درمان ورم کلیه با ۱۰ نسخه گیاهی به روش حکیم بوعلی سینا

 

علل و علایم ورم کلیه (التهاب کلیه)

عوامل مختلفی می توانند سبب ورم کلیه  شوند. عفونت هایی مانند ایدز و هپاتیت B یا C، عوامل ژنتیکی، مصرف بیش از حد بسیاری از داروهای مسکن و همچنین داروهای خاص (مانند داروهای غیراستروئیدی ضد التهابی، آنتی‌بیوتیک‌ها و قرص‌های ادرارآور) و بیماری های خود ایمنی مانند لوپوس، می توانند باعث ایجاد التهاب کلیه شوند. همچنین، عواملی مانند فشار خون بالا، افزایش سن، اضافه وزن بیش از حد، سابقه خانوادگی و وراثتی بیماری های کلیوی و بیماری های قلبی نیز خطر ابتلا به هیدرونفروز یا ورم کلیه را افزایش می دهند

از جمله علایم این بیماری می توان به تغییر در الگوی اجابت مزاج، تغییر در رنگ ادرار، تورم در نقاط مختلف بدن، به خصوص دست ها، پاها، مچ پا و صورت و وجود خون در ادرار اشاره کرد. هیدرونفروز یا ورم کلیه در دو حالت حاد یا مزمن رخ می دهد. همچنین ممکن است، یک‌طرفه یا دوطرفه و کامل یا ناقص باشد. هیدرونفروز یکطرفه (فقط یک کلیه) اغلب بدون نشانه یا علامت خاصی است و گاه بعد از تخریب کامل یک کلیه بصورت تصادفی یافت می‌شود.

درمان ورم کلیه با ۱۰ نسخه گیاهی به روش حکیم بوعلی سینا

نسخه اول

٢٠ گرم مرزنجوش، ٢٠ گرم تخم (بذر) کتان، ٢٠ گرم بذر ختمی، ٢٠ گرم شنبلیله خشک شده و ٢٠ گرم گلرنگ (کاجیره) را آسیاب کنید. سپس، تمام گیاهان و دانه های آسیاب شده را با ١٠٠ گرم عسل مخلوط کنید. مصرف یک قاشق غذاخوری از این مخلوط، سه بار در روز به درمان ورم کلیه کمک می کند.

نسخه دوم

٢٠ گرم بذر و ٢٠ گرم ریشه ختمی را به خوبی آسیاب کنید. حال ٢٠ گرم بذر مرزنجوش، ٢٠ گرم بذر کاکنه (کاکنج)، ٢٠ گرم بذر خیار چنیر، ۵٠ گرم ریشه سوسن را نیز آسیاب کرده و با پودر ختمی مخلوط کنید. سپس، ۵٠ گرم آب یا عصاره تاجریزی، ٣٠٠ گرم عسل و یک لیوان گلاب به آن اضافه کنید. تمامی مواد را به خوبی مخلوط کرده و هر روز در سه نوبت یک قاشق غذاخوری از آن میل کنید.

نسخه سوم

٢٠ گرم بذر کتان، ۵ گرم کتیرا، ٢٠ گرم بذر خیار، ٢٠ گرم نشاسته و ٢٠ گرم ثمر صنوبر را در ٢٠٠ گرم عسل مخلوط نمایید. استفاده از این نسخه به درمان ورم کلیه کمک می کند.

نسخه چهارم

۵ گرم صمغ مقل را در ٢٠ گرم شیره درخت بنه و دو لیوان آب انگور مخلوط نمایید. سپس، آن را سه بار در روز به میزان یک قاشق غذاخوری میل کنید.

 

همچنین بخوانید: درمان سنگ کلیه با گل قاصدک

 

نسخه پنجم

٢٠ گرم بذر پوست کنده خیار، ١٢ عدد میوه صنوبر، یک گرم زعفران و ۵ عدد مغز بادام را با هم مخلوط نموده و سه بار در روز به مقدار یک قاشق غذاخوری میل نمایید.

نسخه ششم

١٢ عدد میوه صنوبر، ٢٠ گرم بذر خیار چنبر، ٣٠ گرم نشاسته، ٣٠ گرم و ٢٠ گرم بذر کرفس را با ٣٠٠ گرم عسل مخلوط نمایید. مصرف یک قاشق غذاخوری  از این نسخه در درمان ورم کلیه موثر است.

نسخه هفتم

٢٠ گرم خون سیاوشان، ١٠ گرم کندر، ٢٠ گرم نشاسته، ٢٠ گرم تخم خربزه، ٢٠ گرم بذر کرفس، ٢٠ گرم بذر خیار چنبر، ٢٠ گرم تخم کدو، ۵ گرم شیرین بیان، ١٠ گرم ریوند، ١٠ گرم مغز دانه صنوبر بزرگ، ٢٠ گرم خشخاش، ٢٠ گرم بذر شاهدانه و ٣٠٠ گرم عسل با هم مخلوط نمایید. این مخلوط را سه بار در روز به مقدار یک قاشق غذاخوری میل کنید.

نسخه هشتم

٢٠ گرم دانه صنوبر، ٣٠ گرم مغز بادام پوست کنده، ۵ گرم کتیرا، ۵ گرم شیرین بیان و یک گرم زعفران را در دو لیوان آب انگور مخلوط نمایید. استفاده از این نسخه در سه نوبت به میزان یک قاشق غذاخوری به درمان التهاب کلیه کمک می کند.

نسخه نهم

۵٠ گرم بذر شاهدانه، ٣٠ گرم بذر خیار، ٣٠ گرم بذر خرفه آسیاب کنید. سپس، ١۵٠ گرم عسل به پودر آسیاب شده اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. مصرف روزانه، یک قاشق غذاخوری  از این نسخه در درمان ورم کلیه موثر است.

نسخه دهم

٢٠ گرم گل محمدی، ٣٠ گرم عدس و ٢٠ گرم دانه آس را آسیاب کنید و ١۵٠ گرم عسل به آن اضافه کنید. این مخلوط را در سه نوبت به میزان یک قاشق غذاخوری میل نمایید.

 

خرید چلغوز

چلغوز را با خواص تقویت سیستم ایمنی بدن، درمان بی خوابی، تعادل فشار خون، دفع سنگ مثانه، تقویت قوای جنسی، تقویت حافظه، کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن، درمان کم خونی، بدون هیچ اسانس و افزودنی شیمیایی، از فروشگاه انجمن دندانپزشکی کودکان تهیه نمایید.

 @attarak_ad